środa, 24 czerwca 2026

Przekąska z grillowanej papryki -coś pysznego

Bardzo lubię grillowaną paprykę, często ją używam w moich przepisach, pasuje do wielu dań, przekąsek, sałatek. Jest też idealna do słoików. Tym razem na przekąskę, na chmurce z serka, oliwek i kaparów... prosto i pysznie, polecam....




Składniki:

  • 3 papryki czerwone
  • 4-5 ząbków czosnku
  • 100g serka kanapkowego a'la feta
  • 3 łyżki jogurtu greckiego
  • garść oliwek (czarne lub zielone)
  • 2 łyżki kaparów
  • kilka listków mięty
  • odrobinę otartej skórki z cytryny
  • oliwa z oliwek 
  • sos balsamico 
  • pół czerwonej cebulki
  • sól i pieprz

Przygotowanie:

paprykę położyłam na mocno rozgrzany grill i grillowałam ok 25 minut, przewracając na różne strony żeby się dokładnie z każdej przypiekła, lub  wstawiamy do piekarnika na 200 stopni z funkcją grill lub termoobieg, pieczemy ok 30-40 minut obracając kilkukrotnie. Obok papryki również piekę ząbki czosnku, zawinięte w folię aluminiową, skropione odrobiną oliwy. Upieczoną paprykę studzę odrobinę żeby już nie parzyła w dłonie i obieram ze skórki. Wybieram ze środka nasiona i kroję paprykę w paski. 
Oliwki, kapary i upieczony czosnek wyciśnięty ze skórki, siekam drobniutko, przerzucam do miski i dodaję serek typu feta, rozgniatam widelcem do połączenia, dodaję jogurt i mieszam, spróbujcie do smaku i ewentualnie doprawcie solą, ale uważajcie bo feta i kapary już są dosyć słone. 
gotową chmurkę z serka i jogurtu wykładam na półmisek na to układam pokrojone paski papryki, polewam wszystko oliwą i sosem balsamico, posypuję po wierzchu po papryce solą i świeżo mielonym pieprzem, odrobiną skórki z cytryny, pokrojoną w kostkę cebulką i posiekanymi listkami bazylii. Gotowe!! Podaję z grzankami z chleba lub bagietki, smacznego!!

Rozpocznij dyskusję

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde zostawione słowo-pozdrawiam serdecznie i miłego dnia!!