piątek, 17 października 2025

Ciasteczka cynamonowe z jabłkami

Pyszne pachnące i kruche ciasteczka napełnione jabłuszkami w karmelu. Prosty przepis a smakują cudownie... idealne do kawy i zimowej herbaty... Polecam 


Składniki:

masa jabłkowa:

  • 300g jabłek (waga po obraniu)
  • 50 g cukru brązowego
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 1 łyżka masła
  • 1 łyżeczka soku z cytryny 
  • 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej 
  • 2-3 łyżki wody 

Masa ciasteczkowa 

  • 240 g maki pszennej
  • 2 żółtka
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 80 g cukru brązowego
  • płaska łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka cukru waniliowego
  • 115 g miękkiego masła

do obtoczenia :

  • 80 g cukru brązowego
  • 1 łyżeczka cynamonu

Przygotowanie:

Zobaczcie krótki film jak zrobić takie ciasteczka 👇👇👇


Zaczynamy od jabłek kroimy je w kosteczkę, na patelni roztapiamy masło z cukrem, jak zacznie się karmelizować to dorzucamy jabłka, mieszamy i dodajemy cynamon i sok z cytryny. dusimy jabłka 3-5 minut i po tym czasie dodajemy mąkę wymieszaną z odrobiną wody, mieszamy aż się połączy i podgrzewamy jeszcze 1- minutę i wyłączamy, studzimy odrobinę.
Z podanych składników  na ciastka zagniatamy jednolitą masę, odrywamy kawałek ciasta i formujemy w dłoniach kulki wielkości mniej więcej orzecha włoskiego.  Do obtoczenia mieszamy brązowy cukier z cynamonem i obtaczamy w nim każdą kulkę. Następnie układamy każdą na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i spłaszczamy, kieliszkiem robimy wgłębienie do którego dajemy ok 1 łyżeczkę masy jabłkowej. Ciasteczka pieczemy w 180 stopniach ok 15-18 minut. Po wyjęciu są dosyć miękkie, ale zrobią się bardziej sztywne po kilku minutach od wyciągnięcia.  
Zobaczcie również mój przepis na 👇
 


0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde zostawione słowo-pozdrawiam serdecznie i miłego dnia!!